حمدالله محب: اشرف غنی برای نجات جان‌اش کشور را ترک کرد

حمدالله محب: اشرف غنی برای نجات جان‌اش کشور را ترک کرد
حمد الله محب، مشاور امنیت ملی، اشرف غنی، رییس جمهور پیشین افغانستان، می‌گوید که رییس جمهور پیشین، اشرف غنی برای جلوگیری ازبه دار آویخته شدن ازسوی طالبان از کشور فرار کرد.
آقای محب در یک گفت‌وگو با رادیو آزادی می‎گوید که زمینه سقوط نظام جمهوریت پس از امضای توافق نامه صلح دوحه میان طالبان و ایالات متحده امریکا آغاز شد.
او می‌گوید، تصمیم بیرون شدن اشرف غنی از کابل به اندازه یی نا به هنگام به وقوع پیوست که حتا قرار بود در روز سقوط نظام، هیاتی از جمهوریت برای انتقال مسالمت آمیز قدرت به امارت اسلامی به دوحه برود.
آقای محب گفت: «ما آماده‌گی رفتن به دوحه را گرفته بودیم تا به دوحه برویم و با طالبان گفت‌وگو کنیم که آماده‌گی برای برگذاری لویه جرگه و انتقال قدرت را بگیریم.»
به گفته آقای محب، هر چند خودش اکنون در ایالات متحده به سر میبرد، اما رییس جمهور پیشین هنوز درامارات متحده عرب است. وی گفت که آقای غنی نیز در فرصت مناسب سکوت‌اش را درباره دلایل فرار از کشور،خواهد شکست.
نزدیک به چهارماه پس از فرار اشرف غنی، رییس جمهور پیشین، حمد الله محب، مشاور امنیت ملی حکومت پشین، یکی از نزدیک ترین و با اعتماد ترین چهره نزدیک به او، سکوت اش را در باره فرار از کابل شکست و در رسانه ها ظاهر شد.

Be the first to comment

Leave a Reply